Ile zarabia dietetyk?

Ile zarabia dietetyk?

Bycie w formie dbanie o siebie to powinna być podstawa u każdego. Ale czy tak jest? Okazuję się, że wcale niekoniecznie. Między innymi, dlatego powstał taki zawód, jak dietetyk. Jest to osoba, która pomaga zmienić nasze nawyki żywieniowe by między innymi wrócić do formy i zgubić nadwagę, a czasami wręcz przeciwnie.

Ile zarabia dietetyk w Polsce?

Są osoby, którym grozi anoreksja i potrzebują pomocy dietetyka by przybrać na wadze. Zbliża się lato, a więc myśląc logicznie dużo osób będzie miało zamiar jechać na nad różne jeziora, czy też morze. Jest to okres, gdzie zarobki dietetyka znacznie wzrastają, ponieważ zyskuję nowych klientów chcących zbudować formę do lata. Taki sam wzrost klientów można zaobserwować podczas postanowień noworocznych. Gdzie powstaję duża motywacja w ludziach do zmian. Więc jak widzimy kwota, jaką zarabia dietetyk w Polsce może różnić się w poszczególnych miesiącach, i to znacznie.

Ale oczywiście, przeliczając to w skali roku jesteśmy w stanie założyć, jakie są zarobki na tym stanowisku w ciągu miesiąca. I oczywiście będzie różnica tego, ile zarabia dietetyk z własnym prywatnym gabinetem, jak i bez. Chociaż w czasach, gdy znaczą część klientów można pozyskać poprzez social media ta różnica będzie niewielka.

Zarobki dietetyka – czy są wysokie?

Przechodząc do konkretów osoba zaczynająca pracę w tym zawodzie może się spodziewać zarobków na poziomie najniżej krajowej albo jeszcze gorzej. Wszystko się zmienia, gdy nasi klienci zaczynają widzieć swoje efekty i zaczynają nas polecać dalej. W taki sposób zyskujemy nowych klientów bez dodatkowego wysiłku. Na takim etapie możemy się spodziewać zarobków około 3000 zł. Mając już stałych klientów, którzy chcą korzystać z twoich usług.

Możemy zacząć poszerzać grono swoich odbiorców poprzez social media. Przez co region Twojej pracy będzie znacznie większy nie będzie się zamykał w okolicach twojej miejscowości, a będzie sięgał całej Polski. Jeśli znasz języki obce możesz zarabiać także jako dietetyk zagranicą, szczególnie na zachodzie wypłaty są wyższe niż w Polsce.

Będąc dobrym w tym, co robisz na tym etapie, to zarobki około średniej krajowej nie powinny być problemem. Na tym etapie od Ciebie tylko już zależy, czy będziesz chciał rozwijać się i zdobywać nowych klientów. Czy pozostaniesz na tym poziomie i będziesz chciał się skupić na czymś innym. Niezależnie, jaką drogę wybierzesz musisz pamiętać, że nie jest to praca, gdzie zarabiasz stale tyle samo każdy miesiąc może się różnić, i to bardzo. Więc, gdy widzisz, że w danym miesiącu zarobiłeś konkretne pieniądze musisz mieć na uwadze, aby pewną część ich odłożyć, bo nie wiesz, co przyniesie kolejny miesiąc, czy będzie lepszy, niż poprzedni, czy wręcz odwrotnie.

Musisz też wiedzieć, że jest to ciężka praca, ale satysfakcjonująca, gdy widzisz sukcesy swoich podopiecznych będzie Cię rozpierała duma z twojej pracy. Jest to też praca, do której musisz podchodzić z nastawieniem, że nie pracujesz standardowo 8 godzin dziennie, ale jednego dnia będziesz pracował znacznie dłużej, a innego uda ci się krócej.