Najlepsze samochody dostawcze elektryczne

Najlepsze samochody dostawcze elektryczne

Nie trudno zauważyć, że w obecnych czasach coraz więcej osób przesiada się z klasycznych aut spalinowych na elektryczne. Pytanie brzmi czym dokładnie się różnią i dlaczego warto się nimi zainteresować i w nie zainwestować?

Zalety zakupu samochodu elektrycznego

Jednym z prostych powodów jest rosnąca cena paliwa, która czasami potrafi osiągnąć drastycznie duże ceny, a jak wszyscy dobrze wiemy im podróż tańsza – tym lepsza. Z pomocą przychodzą nam elektryczne dostawczaki, które możemy na spokojnie ładować po całym dniu użytkowania w swoim domu lub firmie.

Niektórym z pewnością nasunie się pytanie – a jeżeli nie mam możliwości takiego ładowania? Odpowiedź jest bardzo prosta, otóż na przestrzeni lat na stacjach paliw ilość ładowarek do aut elektrycznych znacznie wzrosła i oczywiście stale idzie do góry, więc z uzupełnianiem energii nie będzie najmniejszego problemu. Niektóre ładowarki są w stanie w pełni naładować nasze auta już w niespełna 40 minut!

Dodatkowym atutem busów elektrycznych jest możliwość korzystania z bus pasów jak i bezpłatnego parkowania co również odciąża nasz portfel.

Warto również wspomnieć, że silnik elektryczny to lepsza wydajność w trakcie użytkowania nie musimy martwić się o olej i wycieki, ponieważ elektryczny samochód dostawczy nie będzie miał takiego problemu. Niezawodne samochody dostawcze posiadają również znacznie niższą awaryjność niżeli spalinówki i przy okazji silniki EV posiadają nieskomplikowaną budowę co i przy naprawach (o ile takowe będą potrzebne) znacznie skróci czas oczekiwania jak i koszty serwisowe.

Kolejną z zalet busów elektrycznych jest sama ich praca, ponieważ są one bardzo ciche, a tym samym staja się wygodne w codziennej eksploatacji.

Najlepsze samochody dostawcze elektryczne

Zatem jaki samochód elektryczny dostawczy wybrać? I jakie są najlepsze? Postaramy się sprostać oczekiwaniom i przedstawić kilka z nich.

Mercedes eSprinter

Jako pierwszy na liście znajdzie się samochód ze stajni Mercedesa jakim jest elektryczny Mercedes eSprinter. Samochód ten dysponuje przestrzenią ładunkową o pojemności aż 11m3, a napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza ilości miejsca we wnętrzu. Producent zapewnia również, że na stacji szybkiego ładowania naszego elektrycznego busa możemy naładować z 10% do 80% w ciągu zaledwie 20 minut, a dystans na naładowanej baterii o pojemności 47 kWh i mocy 116 KM wynosi około 156 kilometrów.

Peugeot e-Partner

Drugim z kolei samochodem, choć nieco mniejszym będzie Peugeot e-Partner. Jego przestrzeń ładunkowa wynosi 3,3 m3, zaś w odmianie Long 3,9m3. Jest to mały żwawy edostawczak, który do przewozu nieco drobniejszych rzeczy powinien w zupełności wystarczyć. Samochód ten generuje moc 136 KM a dystans, który może pokonać na jednym ładowaniu to 278 km.

Opel Movano

Samochodem, który będzie zamykał nasze dzisiejsze zestawienie jest Opel Movano. W tym elektrycznym busie uświadczymy 224 km zasięgu na wpełni naładowanej baterii oraz moc 112 KM. Elektryczny bus prosto z fabryki opla posiada aż 17m3 powierzchni co niewątpliwie otwiera bardzo dużo możliwości dla wielu firm transportowych.